Чому слід вивчати польску мову?

Чи замислювались ви колись про вивчення польської мови? Хоча польська мова ще не є однією з найпопулярніших мов, що викладаються в Центральній Європі (наприклад, англійська, німецька чи іспанська), її не викладають у середніх школах чи університетах, однак її зростання можна спостерігати, особливо в галузі мовних курсів (наприклад: https://studentway.org.ua/page/kursy-polskogo-yazyka/). Чому польська мова набирає популярності та чому її варто вивчати?

Популярність та можливості використання

Польська мова — сьома за частотою використання в Європі та 27-а у світі. Кількість носіїв польської мови становить 44 мільйони. Ви можете розмовляти польською не лише у своїх північних сусідів, але також у Чехії, Словаччині, окремих частинах Німеччини та Румунії, а також у США, Ізраїлі, Канаді та Великобританії.

Оскільки це сусідня країна, з якою все кращі та кращі зв’язки, у вас буде багато можливостей користуватися цією мовою, а також відносно великий вибір якісних лекторів.

Економічний розвиток Польщі

У цьогорічному Європейському огляді конкурентоспроможності, проведеному Швейцарським міжнародним інститутом розвитку менеджменту (IMD), Польща на 33 місці із 60 країн. Валовий внутрішній продукт Польщі, заробітна плата та кількість інвестицій зростають. Що це означає для українсько-польських ділових контактів? Більше можливостей знайти партнерів та ринки на польському ринку.

Ви вивчите польську мову порівняно швидко…

Коли ви почнете вивчати польську мову, вам точно сподобається той факт, що так званий бар’єр прийняття з самого початку буде мінімальним. Ви зрозумієте лектора, і багато основних слів вам будуть знайомі — вам потрібно лише вивчити їх різні позначення та вимову. Це, безумовно, можна розглядати як спонукальний елемент. Доведено, що мова, яка від самого початку має зовсім іншу граматичну структуру, з безглуздим словниковим запасом або складною вимовою, діє на менш мотивованих учнів як нездоланну перешкоду, і багато хто з них відмовляються на самому початку.

Інвестиції у викладання польської мови швидко окупляться. Після року відносно інтенсивних курсів (90 хвилин на тиждень) ви зможете говорити на найпоширеніші розмовні теми та опанувати основами граматики. Якщо ви з самого початку робите акцент на спеціалізованій лексиці, а регулярні курси супроводжуються читанням відповідних матеріалів, ви можете швидко перейти на більш професійне (наприклад, ділове) спілкування.